Seminer duyurusu - DESIGN WITH 2ND GENERATION EUROCODE 7 GUIDELINES AND GEOTECHNICAL DESIGN EXAMPLES

17 May 2024

Değerli üyelerimiz,

2015 yılından bu yana CEN/Teknik Komite 250 "Yapısal Eurocodes" / Alt Komite 7 "Geoteknik Tasarım" proje ekipleri ve görev grupları, 2. Nesil Eurocode 7'yi geliştirmek amacıyla çalışmaktadır. 2024 yılında Eurocode 7'nin üç bölümü resmi oylamaya sunulmuş ve bu yoğun süreç tamamlanmıştır. Şimdi, Ulusal komitelerin Ulusal Eklerini hazırlama zamanı gelmiştir ve bu eklerin 2027 yılına kadar hazır hale gelmesi gerekmektedir.

Eurocode 7'ye birçok yeni konu dahil edilmiştir: zemin modeli, yeraltı suyu problemleri, kaya mühendisliği, kazık grupları ve radye temeller, donatılı dolgular, zemin çivileri, kaya bulonları ve zemin iyileştirme.

Geçtiğimiz 4 yıl içinde, Alt Komite 7'deki Görev Grupları yeni Eurocode'un uygulanmasına yönelik kılavuzlar geliştirmiş ve yeni kodun test edilmesi için örnekler hazırlamıştır.

Bu kılavuzlar ve örnekler, 2 günlük seminer ile 1,5 saatlik oturumlarda sunulacak ve tartışılacaktır. 21-22 Ekim 2024 tarihlerinde Paris'te yapılacak seminer için gerekli bilgiyi yukarıda paylaşılan bilgi kartında bulabilir, seminere linkten kaydolabilirsiniz.