ODTÜ İnşaat Mühendisliği Öğrencileri ve aynı zamanda Derneğimiz öğrenci üyeleri ASCE Geoprediction 2017 yarışmasında 3’üncü oldular

04 April 2017

Derneğimiz öğrenci üyesi ve ayni zamanda ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans öğrencisi Celal Emre Üyetürk ve yüksek lisans öğrencisi Emir Ahmet Oğuz’dan oluşan takım; American Society of Civil Engineers (ASCE) GeoInstitute'un düzenlediği Geoprediction 2017 geoteknik öğrenci yarışmasında üçüncülük derecesi kazandı.

Öğrenciler ön değerlendirmeyi başarıyla geçerek sözlü sunum yapmak üzere 12-15 Mart 2017 tarihlerinde Orlando; Florida’ya davet edilmişlerdi. ASCE GeoInstitute’un yıllık kongresi (http://geotechnicalfrontiers.com/) kapsamında yarışmada sunum yapan ögrenciler 3’üncü oldular (1’inci: Oregon State University ve 2’inci: University of Texas at Arlington).

Geoprediction 2017 öğrenci yarışmasının konusu; bir nehir kenarında yumuşak zemin üzerine yapılan bir köprü yaklaşım dolgusu altında belli noktalarda zamana bağlı oturmaların ve yanal deformasyonların tahmini uzerineydi (yumuşak zemin içinde; konsolidasyonu hızlandırmak amacıyla prefabrike düşey drenler yerleştirilmiş ve dolgu altında geosentetik malzeme seriliydi).
Yarışma ait raporu buradan görebilirsiniz.

Emir Ahmet Oğuz; Celal Emre Üyetürk ve Akademik danışmanları Nejan Huvaj'ı tebrik ediyor; başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

  src=